Řešení MES

Monitoring výroby

Monitoring výroby

Jedna ze základních vlastností MES SoftLi. Mějte neustále přehled o tom, co se ve Vaší výrobě děje: jak stroje pracují, kde jsou úzká hrdla, jaká je aktuální efektivita výroby. Sledujte klíčové parametry výroby v každé minutě a odkudkoliv.


MES SoftLi umožňuje sbírat data z jakýchkoliv linek –⁠ od moderních i starších strojů až po montážní pracoviště.

Monitoring výroby
Traceability

Traceability

Mějte možnost kdykoliv dohledat produkční data výrobků během výrobního procesu (traceabilitu). MES SoftLi zaznamenává identifikaci dílů včetně jejich potřebných atributů, které si můžete sami zvolit.

Uvidíte tak například ID dílu, pracoviště, čas, použitý materiál či technologická data. K identifikaci stačí jakákoliv elektronicky čitelná technologie – BAR kódy, QR kódy RFID, OCR, a další. Vy se tak po neomezeně dlouhou dobu můžete kdykoliv vrátit k datům traceability, která najdete v reportovacím nástroji MES SoftLi.

Traceability
Plánování výroby

Plánování výroby

Chcete plánovat výrobu optimálně? Chcete předcházet naplánování výroby tam, kde se nedá vyrábět? Chcete vidět plán na časové ose a ne jen řádky v Excelu?

Plánujte výrobu pohodlně pomocí Gantt vizualizací. Na časové ose si zobrazte jednotlivá pracoviště a délku realizace jednotlivých výrobních dávek. Mějte kdykoliv přehled o stavu plnění plánu dle pracovišť a získejte odhady, zda je reálné plán splnit ve stávajícím tempu. Buďte připraveni na nenadálé změny –⁠ například výpadky personálu či materiálu. Přeplánujte jednotlivé výrobní dávky během několika málo minut a minimalizujte ztráty.

Více o modulu Planner se dočtete zde.

Plánování výroby
Reporting

Reporting

Sledujte data z Monitoringu na displeji v přehledných tabulkách a grafech. Budete tak mít možnost reagovat na změny ještě v průběhu směny. Rovněž Vaši zaměstnanci uvidí průběžně plnění svých KPI.

Vizualizovat si můžete nejen aktuální data, ale také data historická pomocí reportů. Reporty i dashboardy si sestavíte sami na míru, nebo využijete již hotových šablon. Dokonce si můžete napojit i vlastní datový zdroj, třeba ERP. Vše máte online a můžete sledovat třeba na telefonu!

Reporting
Integrace s ERP

Integrace s ERP

Zvyšte efektivitu a snižte chybovost výroby pomocí moderních integrací. MES SoftLi je pomocí API možné napojit na důležité podnikové systémy –⁠ typicky ERP, ale i skladové, docházkové, účetní systémy a CRM. 

MES SoftLi si tak sám vytáhne data, která jste už jednou zadali do některého systému. V MES tak uvidíte například všechny výrobní příkazy, normy, číselníky, kusovníky, nebo docházku zaměstnanců. Přejděte na plně automatizovanou výrobu díky integraci.

Integrace s ERP
Montáž

Montáž

Montážní pracoviště, jakákoliv ruční výroba, svařovna, lakovna či kompletace výrobků, to vše je vždy obtížnější sledovat. Tam, kde na jeden výrobní kus připadá více činností, je navíc potřeba sledovat délku realizace, pořadí a realizátory jednotlivých úkonů.

MES SoftLi umí sledovat data z těchto pracovišť v reálném čase a to pomocí komunikačních událostí. Komunikační událost může být například zahájení činnosti, zahájení zakázky, prostoje, zalomení, případně načtení čárového kódu. Sledovat můžete realizace jednotlivých zakázek mezi sebou, například podle směn, nebo pracovníků.

Montáž
Dokumentace a školení

Dokumentace a školení

Také Vás trápí nepřehledně umístěná výrobní dokumentace, povalující se checklisty, záznamy o školení na různých místech?

Přejděte snadno na bezpapírovou výrobu! Mějte veškerou dokumentaci přehledně na jednom místě. Získejte přehled o dokumentaci vázané k rolím, strojům, údržbě, kvalitářům. V případě kontroly si vyvolejte školicí dokumentaci jedním kliknutím. Ušetřete náklady za kontrolní personál.

Více o modulu Formuláře se dozvíte zde.

Dokumentace a školení
Vizualizace

Vizualizace

Chcete mít svou výrobní halu jako na dlani? Mít vždy přehled o tom, jak výroba právě probíhá?

MES SoftLi nabízí interaktivní vizualizaci Vaší výrobní haly. Na ní uvidíte stav jednotlivých pracovišť v reálném čase, stejně jako historické reporty. Vše hezky přehledně a vždy po ruce. 

Vizualizace
Kvalita

Kvalita

Kvalita výroby je jedním z jejich zásadních parametrů. 100% kvalita znamená větší efektivitu a v důsledku větší konkurenceschopnost podniku.

MES SoftLi umožňuje sledování kvality v reálném čase. Když se změní kvalitativní údaje, vy se to dozvíte v podstatě okamžitě. Tím ušetříte více materiálu, lidských zdrojů a prodloužíte životnost strojů. Umíme monitorovat první fáze výroby a podmínit pokračování určitými vstupními parametry. Můžete si nadefinovat a sledovat vlastní kontrolní seznamy včetně povinných parametrů v rámci ISO nebo zákaznických auditů.

Kvalita
Andon

Andon

Zbavte se prodlev z důvodu čekání na údržbu! Přivolejte pomoc na dvě kliknutí přímo z terminálu stroje. Nemusíte mít telefon, ani zjišťovat, kdo má zrovna službu.


Jak Andon funguje? Na displeji si vyberete druh pomoci – například materiál, údržba, kvalita – a následně ji přivoláte kliknutím tlačítka. Vše je sledovatelné a dohledatelné. Vidíte, kdo pomoc volal, v kolik hodin, díky logování také kdy pomoc dorazila, kolik času strávila na místě a jak byl požadavek vyřízen. Máme i SMS bránu a upozornění na e-mail.

Více o modulu Andon se dozvíte zde.

Andon
Alarmy

Alarmy

Získejte jistotu, že se vaši zaměstnanci dozví o nečekaných událostech ve výrobě ihned poté co nastanou – a dokážou na ně okamžitě reagovat.

Víme ale, že jedna věc znamená oheň na střeše, zatímco jiná zase tolik nehoří. Proto si u Alarmů můžete definovat různé priority a rozdělit je na neodkladné a ty, co mohou chvíli počkat.

Více se o modulu Alarmy dozvíte zde.

Alarmy
Měření energií

Měření energií

Odstraňte plýtvání elektřinou a šetřete nejen peníze, ale i přírodu. Tento modul v reálném čase měří spotřebu elektrické energie na strojích a zasazuje ji do souvislostí s ostatními produkčními daty.

Zjistíte, jestli stroje spotřebovávají energii, i když nevyrábějí, jestli má jeden vyšší spotřebu než druhý, nebo jak dlouho je nutné stroj předehřát, než začne vyrábět dobré kusy. Na základě toho dokážete provést důkladnou analýzu a přijmout účinná opatření.

Více o modulu se dozvíte zde, pokud máte zájem o praktičtější představení produktu, přečtěte si tento článek.

Měření energií