Chci demo

Často kladené otázky

Jak dokážete MES nasadit za 24 hodin?

MES software je maximálně modulární a drží krok s nejmodernějšími vývojovými technologiemi. Díky tomu nás nezdržují problémy s kompatibilitou nebo nasazením softwaru do výroby. Ovládání zvládne každý, bez dlouhých zácviků. A instalace? Lehčí než u videoher. 

Tohle všechno nám umožňuje software nasadit extrémně rychle, bez zbytečných průtahů.

V čem se lišíte od jiných výrobních informačních systémů?

Na rozdíl od konkurence jsme neusnuli na vavřínech. Systém MES děláme maximálně jednoduchý a efektivní, oproti zastaralým kostnatým řešením ostatních firem. Pomocí zákaznicky editovatelných scriptů pokryjeme i různorodé výrobní procesy.

Ale hlavně nasloucháme svým klientům a víme, co potřebují. I díky tomu nabízíme velkou škálu modulů, schopných vyřešit i Vaše potřeby. 

Musím si MES koupit, nebo si ho mohu pronajmout?

Obojí je možné. Otázku, jaká varianta je pro vás výhodnější, s Vámi rádi probereme na konzultaci

Musím mít svou infrastrukturu, nebo může MES běžet čistě na Cloudu?

Obojí je možné. Připojení zařízení ke Cloudu navíc vyžaduje jen minimální infrastrukturu. 

Potřebujete od nás při nasazování další součinnost? 

Rozhodně. Systém nasazujeme podle Vašich potřeb a potřebujeme o nich vědět první poslední. Následný sběr dat sledujeme live, abychom mohli dělat rychlé a efektivní úpravy.

Ideální průběh digitalizace najdete na našem blogu v článku 4 klíčové kroky k efektivní automatizaci výroby

Jak sbíráte data? 

Data sbíráme napřímo, tedy nativní komunikací se strojem. Pokud to není technicky nebo finančně efektivní, nasadíme vlastní hardware, který sběr dat zajistí.

Pro jaké podniky je MES vhodný?

Pro všechny, které potřebují sbírat a automaticky vyhodnocovat data z výrobního procesu. Nezáleží na tom, jestli používáte staré nebo nové stroje, ani na tom, jak velký podnik jste. MES je vhodný i pro montážní pracoviště, kde se montuje, kompletuje, balí nebo jinak pracuje rukama. 

Jakým způsobem je MES licencován?

Licencujeme základní jádro systému MES SoftLi, každý další stroj připojený do systému a každý další nainstalovaný modul. Počet uživatelů je neomezený.

Je software propojitelný s jinými podnikovými systémy?

Ano. MES hladce kooperuje se všemi podnikovými informačními systémy a systémy pro řízení výrobních procesů a sběru dat. Nejčastěji půjde o ERP. Propojitelný je pomocí různých technologií, ideálně skrze rest-api. 

Jsou s Vaším softwarem spojené roční pravidelné poplatky?

Pokud si pořídíte neomezenou licenci MES SoftLi, neplatíte žádné pravidelné povinné poplatky.

Jak je to se zabezpečením Vašeho softwaru?

Neustále sledujeme vývoj kybernetické bezpečnosti a přizpůsobujeme se nejnovějším trendům. Díky tomu jsou naše systémy vždy maximálně bezpečné.

Dá se na software přistupovat z mobilního zařízení?

Ano, software umožňuje přístup i z mobilního telefonu nebo tabletu. Všechny uživatelské aplikace jsou webové a responzivní. 

Může být Váš systém ve více jazycích?

Ano. Sami můžete jazykové mutace jednoduše editovat.

Něco Vám tu chybí?